Zrób taką stronę

w 7 minut

a dostaniesz

1,5 Kilo wejść

w 25 dni

Dodaj ogłszenie | za darmo, bez logowania, szybko

Wszystko co związane z urządzeniami drukującymi


Treść ogłoszenia:
Hewlett-Packard – kolos który zna cały świat, zapoczątkowali ją dwoje studentów z uniwersytetu Stanford. Ciężko w to dziś uwierzyć, jednak pierwsze kroki firma stawiała w garażu jednego z nich, w mieście Palo Alto w Kalifornii. Pierwszą rzeczą od której zaczęła się ta historia był oscylator dźwiękowy. W sprzedaży istaniały już podobne produkty aczkolwiek w tym egzemplarzu (model 200A) użyto żarówki jako rezystora. Dzięki temu cena za ich towar wynosiła ok 51 dolary za sztukę, gdzie średnia cena konkurencji wynosiła ok 202 dolary. Firma zdobyła ważnego klienta, był to Walt Disney, który zakupił na testy 8 sztuk.
W pierwszych latach firma zajmowała się głównie produkcją przyrządów elektronicznych, specjalizacją był wyposażenie z najwyższej półki w dziedzinie pomiarowej. Z taśm produkcyjnych zjeżdżały takie towary jak: woltomierze, oscyloskopy, analizatory widma itp. Firma HP opracowała wiele nowatorskich rozwiązań, na które przyznano im patenty. Przedsiębiorstwo bardzo dobrze funkcjonowało, powstały osobne zakłady produkujące. Był produkowany ekwipunek elektroniczny medyczny w tym kardiomonitory, elektrokardiografy i inne podobne urządzenia, sprzęt pomiarowy i analityczny czyli spektrometry gazowe, cieczowe i masowe. bez wątpienia swój sukces zawdzięczają odpowiedniej sieci marketingowej, dzięki której konsumentami ich sprzętu były największe firmy takie jak NASA czy DARPA.
Jednym z największych sukcesów jest uznanie przez magazyn Wired firmę HP za wynalazcę pierwszego komputera na świecie. Miało to miejsce w 1968 roku, w zasadzie maszyna ta przypominała bardziej kalkulator niż komputer, ale osiągnięcie pozostało w pamięci do dzisiaj. www.tonerytuszedrukarki.pl
Zdjęcie piewsze
Autor: Karolina Mojer | 2015-09-24 12:16:30
Email: sklepik55@tonerytuszedrukarki.pl
Telefon: 618538882
Lokalizacja: Wielkopolskie (Poznań)
Podobne ogłoszenia:

OSTATNIO SZUKANE OGŁOSZENIA:

szukam, szukam dalej,